EKXJ401ELL121MMP1S by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
EKXJ401ELL121MMP1S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 120uF 400V 20% (18 X 35.5mm) Radial 7.5mm 870mA 12000h 105A°C Automotive Bulk
DESCRIPTION
Search Keywords: EKXJ401ELL121MMP1S
Part No:
EKXJ401ELL121MMP1S
EAR99
250
Capacitance Value:
120 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 105 °C
Size:
18 x 35.5 mm
Voltage:
400 VDC