EKZN101ELL561MM25S by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
EKZN101ELL561MM25S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 560uF 100V 20% (18 X 25mm) Radial 7.5mm 2500mA 10000h 105°C Bulk
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: EKZN101ELL561MM25S
Supplier:
Chemi-Con
Part No:
EKZN101ELL561MM25S
COO:
JP
ECCN:
EAR99
500
Capacitance Value:
560 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 105 °C
Mounting:
Through Hole
Size:
18 x 25 mm
Termination Style:
Radial
Voltage:
100 VDC