ELXY250ELL331MH20D by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
ELXY250ELL331MH20D
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 330uF 25V 20% (8 X 20mm) Radial 3.5mm 740mA 3000h 105A°C Automotive Bulk
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Accessories
Discontinued & Replaced
DESCRIPTION
Search Keywords: ELXY250ELL331MH20D
Part No:
ELXY250ELL331MH20D
COO:
ID
ECCN:
EAR99
1000
Package Type:
Bulk
Capacitance Value:
330 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-55 to 105 °C
Size:
8 x 20 mm
Termination Style:
Radial2202
Voltage:
25 VDC
Life Cycle:
Discontinued & Replaced
  This product is discontinued, but still in stock
IN STOCK: 800
Ships today, if you order in
Buy all 800 in-stock or the regular minimum order quantity of 1000