ELXY350ELL331MJ20S by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
ELXY350ELL331MJ20S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 330uF 35V 20% (10 X 20mm) Radial 5mm 1040mA 5000h 105A°C Automotive Bulk
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: ELXY350ELL331MJ20S
Part No:
ELXY350ELL331MJ20S
COO:
JP
ECCN:
EAR99
2000
Package Type:
Bulk
Capacitance Value:
330 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-55 to 105 °C
Size:
10 x 20 mm
Termination Style:
Radial2202
Voltage:
35 VDC