EMZA160ADA470MF61G by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
EMZA160ADA470MF61G
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 47uF 16V 20% (6.3 X 5.8mm) SMD 240mA 2000h 105°C Automotive T/R
RoHS Compliant
Reel Packaging
Accessories
Discontinued & Replaced
DESCRIPTION
Search Keywords: EMZA160ADA470MF61G
Supplier:
Chemi-Con
Part No:
EMZA160ADA470MF61G
COO:
JP
ECCN:
EAR99
1000
Package Type:
Reel
Capacitance Value:
47 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-55 to 105 °C
Mounting:
Surface Mount
Size:
6.3 x 5.8 mm
Termination Style:
N/R
Voltage:
16 VDC