SK472M025ST by cornell dubilier/mallory
Image is representational - see mfr. specs
SK472M025ST
Cornell Dubilier/Mallory
Aluminum Electrolytic Capacitor - 4700uF ±20% - 25VDC - Radial Through Hole - 35x18mm Dia - 7.5mm Lead Spacing - 85°C - Tape&Reel
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
Discontinued
DESCRIPTION