ECO-S1CP333CA by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ECO-S1CP333CA
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 33000uF 16V 20% (25 X 50mm) Snap-In 10mm 0.025 Ohm 6840mA 3000h 85°C Bulk
RoHS Compliant
Box Packaging
Accessories
Discontinued
DESCRIPTION
Search Keywords: ECOS1CP333CA
Supplier:
Panasonic
Part No:
ECO-S1CP333CA
COO:
MY
ECCN:
EAR99
200
Package Type:
Box
Capacitance Value:
33000 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 85 °C
Mounting:
Through Hole
Voltage:
16 VDC