BK/C520-250MA by eaton electronics / bussmann
Image is representational - see mfr. specs
BK/C520-250MA
Eaton Electronics / Bussmann
Fuse Subminiature Fast Acting 0.25A 250V Holder Cartridge 5 X 15mm Glass Carton CSA/UL
RoHS Non-Compliant
Bulk Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: BKC520250MA
Supplier:
Eaton Electronics / Bussmann
Part No:
BK/C520-250MA
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
No
HTS:
COO:
CN
ECCN:
EAR99
100
Package Type:
Bulk
Type:
Subminiature
Fuse Size:
5 x 15 mm
Acting:
Fast
Current Rating:
0.25 A
Maximum AC Voltage Rating:
250 V