BK/MDA-20-R
Eaton Electronics / BussmannFuse Miniature Slow Blow Acting 20A 250V Holder Cartridge 6.35 X 31.75mm Ceramic
DESCRIPTION
The BK/MDA-20-R is a 20A/250VAC time delay Cartridge Fuse with ceramic tube, MDA-series and nickel-plated brass end cap. UL listed product meets standard 248-14.