LFVLT60-1003 by eos power
Image is representational - see mfr. specs
LFVLT60-1003
EOS Power
AC/DC Power Supply Single-OUT 24V 2.5A 60W ...
DESCRIPTION
The EOS POWER LFVLT60-1003 is a high-quality AC/DC power supply that delivers a single output of 24V and 2.5A, making it ideal for a wide range of applications. With a power output of 60W, this reliable and efficient power supply is designed to meet the needs of various electronic devices and equipment. Trust EOS POWER to provide you with a dependable and high-performance power solution for your projects.
Search Keywords: LFVLT601003
Supplier:
EOS Power
Part No:
LFVLT60-1003
COO:
IN
ECCN:
EAR99
96
Dimension:
101.6 x 51.8 x 27.18 mm
DC Input Voltage:
N/A
AC Input Voltage:
90 to 132,180 to 264 V