AR22F0L-10E3R
Fuji ElectricSwitch Push Button N.O. SPST Flush Round Button Momentary Contact Screw Panel Mount
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
DESCRIPTION
Switch Push Button N.O. SPST Flush Round Button Momentary Contact Screw Panel Mount
Search Keywords: AR22F0L10E3R
SPECIFICATIONS
Product Attribute
Attribute Value
Select Attribute
Products found: 0
Supplier:
Fuji Electric
Part No:
AR22F0L-10E3R
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
Yes
HTS:
COO:
JP
ECCN:
EAR99
Supplier Standard Pack:
1
Mounting:
Panel Mount
Pole Throw Configuration:
SPST
Bushing Type:
Threaded
Switch Configuration:
N.O.
Contact Rating @ Voltage:
N/A
Actuator Style:
Flush Round Button
Illumination:
Red,LED
Terminal Type:
Screw
Body Orientation:
Straight
Dimension:
44 x 30 x 93.5 mm
IN STOCK: 1
Ships today, if you order in
Factory Lead-Time 8 Weeks
Qty
Unit Price
1
Product Guides
CUSTOMERS
ALSO BOUGHT
PFB0924GHE
DC Fan Axial Ball Bearing 24V 14V to 26.4V 129.31CFM 60.5dB (92 X 92 X 38mm)
4GH431M
Power/Signal Relay - 4PST - Momentary - 24VDC (Coil) - 10A (Contact) - 300VDC (Contact) - ...