AR30B2R-10B
Fuji ElectricSwitch Push Button N.O. SPST Round Button Momentary Contact Screw Panel Mount
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
DESCRIPTION
Switch Push Button N.O. SPST Round Button Momentary Contact Screw Panel Mount
Search Keywords: AR30B2R10B
SPECIFICATIONS
Product Attribute
Attribute Value
Select Attribute
Products found: 0
Supplier:
Fuji Electric
Part No:
AR30B2R-10B
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
Yes
HTS:
COO:
JP
ECCN:
EAR99
Supplier Standard Pack:
1
Mounting:
Panel Mount
Pole Throw Configuration:
SPST
Bushing Type:
Threaded
Switch Configuration:
N.O.
Contact Rating @ Voltage:
N/A
Actuator Style:
Round Button
Illumination:
N/R
Terminal Type:
Screw
Body Orientation:
Straight
Dimension:
75 x 75 x 141.3 mm
IN STOCK: 4
Ships today, if you order in
Factory Lead-Time 8 Weeks
Qty
Unit Price
1
Product Guides
CUSTOMERS
ALSO BOUGHT
RB-08
Surface Mt. Relay Socket - 8-pin. 10A@600VAC