HW4K-2AF10
IDEC CorporationSwitch Key Lock N.O. SPST 29.4° Flat Key 10A 440VAC 220VDC 745.7VA Screw 500000Cycles Panel Mount
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
DESCRIPTION
Switch Key Lock N.O. SPST 29.4° Flat Key 10A 440VAC 220VDC 745.7VA Screw 500000Cycles Panel Mount
Search Keywords: HW4K2AF10
SPECIFICATIONS
Product Attribute
Attribute Value
Select Attribute
Products found: 0
Supplier:
IDEC Corporation
Part No:
HW4K-2AF10
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
Yes
HTS:
COO:
JP
ECCN:
EAR99
Supplier Standard Pack:
1
Number of Positions:
2
Angle of Throw:
29.4 °
Key Removable Positions:
Left/Right
Switch Configuration:
N.O.
Pole Throw Configuration:
DPST
Contact Rating @ Voltage:
745.7 A
Terminal Type:
Screw
Bezel Style:
Round
Operating Temperature:
-25 to 50 °C