NRAR1100-F-15A-BA-1
IDEC CorporationCircuit Breaker Electromagnetic 1Pole 15A 250VAC
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
DESCRIPTION
Circuit Breaker Electromagnetic 1Pole 15A 250VAC
Search Keywords: NRAR1100F15ABA1
SPECIFICATIONS
Product Attribute
Attribute Value
Select Attribute
Products found: 0
Supplier:
IDEC Corporation
Part No:
NRAR1100-F-15A-BA-1
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
Yes
HTS:
ECCN:
EAR99
Supplier Standard Pack:
1
Type:
Electromagnetic
Voltage Rating:
250 VAC
Number of Poles:
1
Current Rating:
15 A
Terminal Design:
Quick Connect
Operating Temperature:
-40 to 85 °C