NRAR1100-F-7.5A-BA-1 by idec corporation
Image is representational - see mfr. specs
NRAR1100-F-7.5A-BA-1
IDEC Corporation
Circuit Breaker Electromagnetic 1Pole 7.5A 250VAC
DESCRIPTION
Search Keywords: NRAR1100F75ABA1
Part No:
NRAR1100-F-7.5A-BA-1
Voltage Rating:
250 VAC
Current Rating:
7.5 A
Operating Temperature:
-40 to 85 °C