PS5R-VC12 by idec corporation
Image is representational - see mfr. specs
PS5R-VC12
IDEC Corporation
AC/DC Power Supply Single-OUT 12V 2.5A 30W
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
A Power Supply with Din Rail Mount, Input Voltage: 85-264VAC/100-370VDC, Output Voltage: 12VDC, Output Power: 30W, Output Current: 2.5A, Operation Indicator: LED (Green), and Terminal Type: Spring-up M3.5 Screw terminals, and Dimensions: 90 x 22.5 x 95mm
Search Keywords: PS5RVC12
Supplier:
IDEC Corporation
Part No:
PS5R-VC12
COO:
TW
ECCN:
EAR99
1
AC Input Voltage:
N/A
Family:
PS5R
Efficiency:
85(Typ) %
Dimension:
95 x 22.5 x 94.4 mm