RH3B-ULAC24V by idec corporation
Image is representational - see mfr. specs
RH3B-ULAC24V
IDEC Corporation
Power Relay 24VAC 10A 3PDT(27.5x31x42)mm Socket
DESCRIPTION
A Plug-In Relay, with Input Voltage: 24VAC, Contact Rating: 10A, Contact Configuration: 3PDT, Options: Indicator Light, and Terminal Type: Blade Plug-In
Search Keywords: RH3BULAC24V
Part No:
RH3B-ULAC24V
COO:
CN
AC Coil Voltage:
24 V
Push to Test Button:
No
Led Indicator:
Yes
Operating Temperature:
-25 to 40 °C
Coil Resistance:
103 Ohm