RH4B-UAC240V
IDEC CorporationPower Relay 240VAC 10A 4PDT(27.5x41x42)mm Socket
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
DESCRIPTION
Power Relay 240VAC 10A 4PDT(27.5x41x42)mm Socket
Search Keywords: RH4BUAC240V
SPECIFICATIONS
Product Attribute
Attribute Value
Select Attribute
Products found: 0
Supplier:
IDEC Corporation
Part No:
RH4B-UAC240V
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
Yes
HTS:
COO:
CN
ECCN:
EAR99
Supplier Standard Pack:
1
Relay Construction:
Non-Latching
AC Coil Voltage:
240 V
DC Coil Voltage:
N/A
Contact Arrangement:
4PDT
Mounting:
Socket
Termination Style:
Quick Connect
Push to Test Button:
No
Led Indicator:
No
Operating Temperature:
-25 to 40 °C
Coil Resistance:
9.12 KOhm
IN STOCK: 0
Minimum Order Quantity: 5
Factory Lead-Time 9 Weeks
Qty
Unit Price
5
Product Guides
CUSTOMERS
ALSO BOUGHT
HNAV-27
Label for Emergency Stop Switch
SH4B-05
Relay Socket - 4 Poles - 14 Blade - M3.5 Screw Terminals - Black