RY2S-ULAC120V by idec corporation
Image is representational - see mfr. specs
RY2S-ULAC120V
IDEC Corporation
Power Relay 12VAC 76.8Ohm 3A DPDT(27.5x14x41)mm Socket Miniature Relay
DESCRIPTION
Search Keywords: RY2SULAC120V
Part No:
RY2S-ULAC120V
COO:
CN
AC Coil Voltage:
120 V
DPDT
Maximum Current Rating:
3 A
Termination Style:
Quick Connect & PC Pin
Led Indicator:
Yes
Operating Temperature:
-25 to 55 °C
Coil Resistance:
8.1 KOhm