GST25A12-P1J by mean well
Image is representational - see mfr. specs
GST25A12-P1J
MEAN WELL
AC/DC Adapter - Desktop - 25 Watts: 12V @ 2.08A - IEC C320-C14 Inlet. ...
DESCRIPTION
The GST25A12-P1J is a portable external plug-in adapter from Mean-Well USA, Inc.. This part's single output can handle a current up to 2.08 A. This part has an input voltage of 85 to 264 V. It has a fixed output that has a voltage of 12 V and maximum output power of 25 W. This part has a minimum operating temperature of -30 °C and a maximum of 70 °C.
Search Keywords: GST25A12P1J
Part No:
GST25A12-P1J
1
DC Input Voltage:
Not App
Dimension:
93 x 54 x 36 mm
AC Input Current - Typical:
Not Specified
AC Input Voltage:
85 to 264
CoC Tier:
No
AC Input Current - Maximum:
0.58A