HLG-320H-12A
MEAN WELLAC/DC LED Power Supply – 12VDC - 264W-22A- Constant Current/Constant Voltage – Input from 90 to 305VAC – No dimming function. ...
DESCRIPTION
The HLG-320H-12A is a 264W AC/DC LED driver featuring a dual mode constant voltage and constant current output. HLG-320H-12A operates from 90 to 305VAC. Voltage output is adjustable from 10.8 to 13.5 VDC and current output adjustable from 11 to 22 A with rated current of 22A. Thanks to the high efficiency up to 91%,with the fanless design, it is able to operate from -40℃ ~ +90℃ case temperature under free air convection. The design of metal housing and IP67/IP65 ingress protection level allows this series to fit both indoor and outdoor applications. HLG-320H-12A is equipped with various function options, such as built in potentiometer to adjust ouput current and voltage, so as to provide the optimal design flexibility for LED lighting system. The HLG-320H-12A has a typical lifetime of 62000 hours and a 7-year factory warranty.