LDD-350LW by mean well
Image is representational - see mfr. specs
LDD-350LW
MEAN WELL
- Const Curr - Not Spec'd - Fixed: 350mA - Dim:32 Vdc @ PWM --
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: LDD350LW
Supplier:
MEAN WELL
Part No:
LDD-350LW
COO:
Tw
ECCN:
EAR99
1
Input/Output Type:
DC/DC
Style:
Module
Type:
Constant Current
Output Type:
Fixed, Dimmable
Dimming:
PWM
Maximum Output Power:
Not Specified
Output Voltage Range:
2.0 to 32.0 Vdc
Maximum Output Current:
350 mA (0.35 A)
Minimum AC Input Voltage:
Not App
Maximum AC Input Voltage:
Not App
Minimum DC Input Voltage:
9
Maximum DC Input Voltage:
36
Termination Style:
Wire Leads
Input Connector Type:
Stripped and Tinned
Output Connector Type:
Stripped and Tinned
Operating Temperature:
-40 to 85 °C