LRS-150-15 by mean well
Image is representational - see mfr. specs
LRS-150-15
MEAN WELL
AC/DC Power Supply - 1 Output - 15V@10A - 150W. ...
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Ensure optimal performance of your electronic device with the use of this LRS-150-15 AC to DC power supply from Mean-Well USA, Inc.. It has a voltage of 15 V and maximum output power of 150 W. This part's single output can handle a current up to 10 A. This part has a temperature range of -30 °C to 70 °C.
Search Keywords: LRS15015
Supplier:
MEAN WELL
Part No:
LRS-150-15
COO:
CN
ECCN:
EAR99
1
AC Input Voltage:
85 to 132,170 to 264 V
DC Input Voltage:
240 to 370 V
Dimension:
159 x 97 x 30 mm