LRS-350-24 by mean well
Image is representational - see mfr. specs
LRS-350-24
MEAN WELL
AC/DC Power Supply - 1 Output - 24V@14.6A - 350.4W
DESCRIPTION
Enclosed AC DC Converter 1 Output 24V 14.6A 90 ~ 132 VAC, 180 ~ 264 VAC, 240 ~ 370 VDC Input. It has a rated power of 350.4W and can work up to 70°C temperature. Dimensions are Width 115 mm, Height 30 mm, and Depth 215 mm.
Search Keywords: LRS35024
Supplier:
MEAN WELL
Part No:
LRS-350-24
COO:
CN
ECCN:
EAR99
1
DC Input Voltage:
240 to 370 V
Dimension:
215 x 115 x 30 mm
AC Input Voltage:
90 to 132,180 to 264 V