D100K4R0E by ohmite
Image is representational - see mfr. specs
D100K4R0E
Ohmite
Resistor, Wirewound - Vit. Enamel - Radial Lugs - 100W -A (+/-) 260ppm/AC - 4.0 Ohms
RoHS Compliant
DESCRIPTION
Search Keywords: D100K4R0E
Part No:
D100K4R0E
Power Rating:
100 W
Resistance Value:
4 Ohm
Tolerance:
10 %
Temperature Coefficient:
±260 ppm/°C