TCH35P1K50JE
TCH35P1K50JE
In Stock: 148
Minimum Order: 30
VIEW PRODUCT
TCH35P1K50J by ohmite
Image is representational - see mfr. specs
TCH35P1K50J
Ohmite
Res Thick Film 1.5K Ohm 5% 35W ±50ppm/°C Molded TO-220 RDL
RoHS Non-Compliant
Packaging
Accessories
Discontinued & Replaced
DESCRIPTION
Search Keywords: TCH35P1K50J
Supplier:
Ohmite
Part No:
TCH35P1K50J
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
No
HTS:
ECCN:
EAR99
1
Termination Style:
Radial
Power Rating:
35 W
Resistance Value:
1.5 KOhm
Tolerance:
5 %
Temperature Coefficient:
±50 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 175 °C
Packaging:
N/A
Dimension:
10.41 x 4.82 x 15 mm
Terminal Pitch:
5.33 mm