TFSA270RJE by ohmite
Image is representational - see mfr. specs
TFSA270RJE
Ohmite
Res Thick Film 270 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±100ppm/°C Molded AXL
RoHS Compliant
BOX Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: TFSA270RJE
Supplier:
Ohmite
Part No:
TFSA270RJE
COO:
MX
ECCN:
EAR99
168
Package Type:
BOX
Termination Style:
Axial
Power Rating:
0.5 (1/2) W
Resistance Value:
270 Ohm
Tolerance:
5 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 200 °C
Packaging:
N/A
Dimension:
9 x 5.5 x 1.1 mm