WFH330L150J
OhmiteRes Wirewound 150 Ohm 5% 330W 50ppm/°C to 150ppm/°C Aluminum Housed Solder Lug Flange Mount
RoHS Non-Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
DESCRIPTION
Res Wirewound 150 Ohm 5% 330W 50ppm/°C to 150ppm/°C Aluminum Housed Solder Lug Flange Mount
Search Keywords: WFH330L150J
Part No:
WFH330L150J
RoHS:
No
Power Rating:
330 W
Termination Style:
Solder
Resistance Value:
150 Ohm
Tolerance:
5 %
Temperature Coefficient:
50 to 150 ppm/°C