CRE-30680 by okaya electric
Image is representational - see mfr. specs
CRE-30680
Okaya Electric
Cap 0.3uF 68 Ohm 250VAC 20% 30% 1R/1C
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: CRE30680
Supplier:
Okaya Electric
Part No:
CRE-30680
COO:
JP
ECCN:
EAR99
1
Capacitance Tolerance:
20 %
Capacitance Value:
0.3 uF
Lead Diameter:
N/A
Family:
CRE
Failure Rate:
N/R
Dielectric:
N/A
Dimension:
25mm x 24mm x 32 mm