LY4FAC24
Omron AutomationPower Relay 24VAC 10A 4PDT(44x41.5x41.9)mm Flange
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
DESCRIPTION
Power Relay 24VAC 10A 4PDT(44x41.5x41.9)mm Flange
Search Keywords: LY4FAC24
SPECIFICATIONS
Product Attribute
Attribute Value
Select Attribute
Products found: 0
Supplier:
Omron Automation
Part No:
LY4FAC24
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
Yes
HTS:
COO:
ID
ECCN:
EAR99
Supplier Standard Pack:
1
Relay Construction:
Non-Latching
AC Coil Voltage:
24 V
DC Coil Voltage:
N/A
Contact Arrangement:
4PDT
Maximum Current Rating:
10 A
Mounting:
Flange Mount
Termination Style:
Quick Connect
Push to Test Button:
No
Led Indicator:
No
Operating Temperature:
-25 to 40 °C
Coil Resistance:
78 Ohm