HVG-150-54A by mean well
Image is representational - see mfr. specs
HVG-150-54A
MEAN WELL
AC/DC LED Power Sply - Const Curr/Volt - 150.12W - Adj:54 Vdc @ 2,780mA (2.78 A) - Dim: No
DESCRIPTION
Search Keywords: HVG15054A
Part No:
HVG-150-54A
Type:
Constant Current/Voltage
Output Type:
Adjustable
Dimming:
No
Maximum Output Power:
150 W
Output Voltage Range:
29.7 to 54.0 Vdc
Maximum Output Current:
2,780 mA (2.78 A)
Operating Temperature:
-40 to 70 °C