MY2NAC110120S
Omron AutomationPower Relay 110/120VAC 10A DPDT(28x21.5x36)mm Socket
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Certificate of Compliance Guarantee
DESCRIPTION
Power Relay 110/120VAC 10A DPDT(28x21.5x36)mm Socket
Search Keywords: MY2NAC110120S
SPECIFICATIONS
Product Attribute
Attribute Value
Select Attribute
Products found: 0
Supplier:
Omron Automation
Part No:
MY2NAC110120S
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
Yes
HTS:
COO:
JP
ECCN:
EAR99
Supplier Standard Pack:
1
Relay Construction:
Non-Latching
AC Coil Voltage:
110,120 V
DC Coil Voltage:
N/A
Contact Arrangement:
DPDT
Maximum Current Rating:
10 A
Mounting:
Socket
Termination Style:
Solder
Push to Test Button:
No
Led Indicator:
Yes
Operating Temperature:
-55 to 70 °C
Coil Resistance:
4.43 KOhm