G2R2AC24BYOMI
G2R2AC24BYOMI
In Stock: 1,203
Minimum Order: 25
VIEW PRODUCT
G2R-2-AC24 by omron electronics
Image is representational - see mfr. specs
G2R-2-AC24
Omron Electronics
Power Relay 24VAC 5A DPDT(29mm 13mm 25.5mm) THT
Accessories
Discontinued & Replaced
DESCRIPTION
Search Keywords: G2R2AC24
Part No:
G2R-2-AC24
Alias/AKA:
G2R2AC24BYOMI
COO:
ID
ECCN:
EAR99
1
AC Coil Voltage:
24 V
Contact Arrangement:
DPDT10703
Maximum Current Rating:
5 A
Operating Temperature:
-40 to 70 °C
Coil Resistance:
260 Ohm