G2R2DC24BYOMI
Omron ElectronicsGeneral Purpose Relay - DPDT (2 Form C) - 21.8mA 24VDC Coil - 5A Contact Rating - 380VAC/125VDC Switching - Flux Sealed - PC Pin - Through Hole.
DESCRIPTION
The G2R2DC24BYOMI power relay has 2CO (DPDT) cadmium-free Ag alloy contact. Standard classification and PCB terminals. Safety-oriented design with dielectric strength of 5000V between coil and contacts and surge resistance of 10000V.