G4W-1112P-VD-TV8-HP-DC24
Omron ElectronicsElectromechanical Relay 24VDC
RoHS Compliant
Discontinued
Certificate of Compliance Guarantee
DESCRIPTION
Electromechanical Relay 24VDC
Search Keywords: G4W1112PVDTV8HPDC24
SPECIFICATIONS
Product Attribute
Attribute Value
Select Attribute
Products found: 0
Supplier:
Omron Electronics
Part No:
G4W-1112P-VD-TV8-HP-DC24
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
Yes
HTS:
COO:
CN
ECCN:
EAR99
Supplier Standard Pack:
50
Relay Construction:
N/A
AC Coil Voltage:
N/A
DC Coil Voltage:
24 V
Contact Arrangement:
Maximum Current Rating:
15
Mounting:
Termination Style:
Push to Test Button:
No
Led Indicator:
No
Operating Temperature:
Coil Resistance:
Life Cycle:
Discontinued
This product is discontinued, but still in stock
IN STOCK: 36
Ships today, if you order in
Minimum Order Quantity: 4
Qty
Unit Price
4
Product Guides
CUSTOMERS
ALSO BOUGHT
DE1A1B-24V
Power Relay 24VDC 8A SPST-NO/SPST-NC(25x12.5x12.5)mm THT
GMA-10A
Fuse Miniature Fast Acting 10A 125V Holder Cartridge 5 X 20mm Glass CCC/CE/CSA/UL
SF2D-DC24V
Polarized monostable safety relay with forcibly guided double contacts
Circular Connector - 4 Contact - Zinc Alloy - Female - Plug
Conn NEMA 2 POS 12.7mm Screw ST Cable Mount 85A/Contact