G6RN-1-DC48 by omron electronics
Image is representational - see mfr. specs
G6RN-1-DC48
Omron Electronics
Power Relay 48VDC 8A SPDT(28.5x10x15)mm THT
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: G6RN1DC48
Supplier:
Omron Electronics
Part No:
G6RN-1-DC48
COO:
MY
ECCN:
EAR99
400
Relay Construction:
Non-Latching
AC Coil Voltage:
N/A
DC Coil Voltage:
48 V
Contact Arrangement:
SPDT
Mounting:
Through Hole
Termination Style:
PC Pin
Push to Test Button:
No
Led Indicator:
No
Operating Temperature:
-40 to 85 °C
Coil Resistance:
9.21 KOhm