R87F-A1A15HP
Omron ElectronicsAC Fan Axial Ball Bearing 100V 95.35CFM/109.48CFM 42dB/46dB 119.5 X 119.5 X 38mm Long Life/Low Noise
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
DESCRIPTION
AC Fan Axial Ball Bearing 100V 95.35CFM/109.48CFM 42dB/46dB 119.5 X 119.5 X 38mm Long Life/Low Noise
Search Keywords: R87FA1A15HP
SPECIFICATIONS
Product Attribute
Attribute Value
Select Attribute
Products found: 0
Supplier:
Omron Electronics
Part No:
R87F-A1A15HP
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
Yes
HTS:
COO:
CN
ECCN:
EAR99
Supplier Standard Pack:
1
Category:
AC Fan
Dimension:
119.5 x 119.5 x 38 mm
Voltage Rating:
100 V
Power Rating:
15 W
Maximum Airflow:
109CFM
Noise Level:
46 dB
Special Features:
None
Termination:
Terminals
Housing Material:
Die-Cast Aluminum
Operating Temperature:
-30 to 70 °C
IN STOCK: 49
Ships today, if you order in
Factory Lead-Time 26 Weeks
Qty
Unit Price
1
Product Guides
CUSTOMERS
ALSO BOUGHT
KU340N
Switch and Accessory, 40 A, 600 VAC (Max.), 3, 50.5 mm, 74 mm, 73 mm, 16 | Altech Corp KU3...
AZ166-2C-120A
Mini Power Relay 120VAC coil DPDT
AZ2700-2A-120A
The AZ2700-2A-120A is a 30 Amp power relay featuring a DPST (2 Form X) contact arrangement...
RECEPT,SZ 17-16 CPC
Power Relay 24VAC 35A DPDT (( 38.1mm 34.8mm 73.66mm)) Flange Mount