ECA-1EHG472 by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ECA-1EHG472
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 4700uF 25V 20% (16 X 31.5mm) Radial 7.5mm 1750mA 2000h 105°C Automotive Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: ECA1EHG472
Supplier:
Panasonic
Part No:
ECA-1EHG472
COO:
MY
ECCN:
EAR99
500
Package Type:
Bag
Capacitance Value:
4700 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-55 to 105 °C
Mounting:
Through Hole
Size:
16 x 31.5 mm
Termination Style:
Radial
Voltage:
25 VDC