ECW-F2565JA by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ECW-F2565JA
Panasonic
Cap Film 5.6uF 250V PP 5% (23.8 X 16.2 X 21.9mm) Radial 20mm 105°C Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: ECWF2565JA
Part No:
ECW-F2565JA
COO:
CN
ECCN:
EAR99
1000
Package Type:
Bag
Dielectric:
PP
Voltage:
250 VDC
Capacitance Value:
5.6 uF
Tolerance:
5 %
Mounting:
Through Hole
Termination Style:
Radial
Size:
23.8 x 16.2 x 21.9 mm