EEU-FM1C272L by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
EEU-FM1C272L
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 2700uF 16V 20% (12.5 X 30mm) Radial 5mm 3630mA 7000h 105°C Bulk
DESCRIPTION
Search Keywords: EEUFM1C272L
Part No:
EEU-FM1C272L
EAR99
1000
Capacitance Value:
2700 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 105 °C
Size:
12.5 x 30 mm
Voltage:
16 VDC