ERA-2AEB6491X by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ERA-2AEB6491X
Panasonic
Res Thin Film 0402 6.49K Ohm 0.1% 0.063W(1/16W) ±25ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
DESCRIPTION
Search Keywords: ERA2AEB6491X
Part No:
ERA-2AEB6491X
Resistance Value:
6.49 KOhm
Tolerance:
0.1 %
Temperature Coefficient:
±25 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 155 °C