ERJ-14YJ1R0U by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ERJ-14YJ1R0U
Panasonic
Res Thick Film 1210 1 Ohm 5% 0.5W(1/2W) -100ppm/°C to 600ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
DESCRIPTION
Search Keywords: ERJ14YJ1R0U
Part No:
ERJ-14YJ1R0U
Resistance Value:
1 Ohm
Tolerance:
5 %
Temperature Coefficient:
-100 to 600 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 155 °C