ERJ-1GNF4701C by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ERJ-1GNF4701C
Panasonic
Res Thick Film 0201 4.7K Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
DESCRIPTION
Search Keywords: ERJ1GNF4701C
Part No:
ERJ-1GNF4701C
Resistance Value:
4.7 KOhm
Tolerance:
1 %
Temperature Coefficient:
±200 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 125 °C