ERJ-6GEYJ331V by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ERJ-6GEYJ331V
Panasonic
Res Thick Film 0805 330 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
DESCRIPTION
Search Keywords: ERJ6GEYJ331V
Part No:
ERJ-6GEYJ331V
COO:
CN
Resistance Value:
330 Ohm
Power Rating:
0.125 (1/8) W
Tolerance:
5 %
Case Size:
0805
Temperature Coefficient:
±200 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 155 °C