ERJ-P06F5100V by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ERJ-P06F5100V
Panasonic
Res Thick Film 0805 510 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
DESCRIPTION
Search Keywords: ERJP06F5100V
Part No:
ERJ-P06F5100V
Resistance Value:
510 Ohm
Tolerance:
1 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 155 °C