ERJ-S08F3300V by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ERJ-S08F3300V
Panasonic
Res Thick Film 1206 330 Ohm 1% 0.25W(1/4W) A±100ppm/A°C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
DESCRIPTION
Search Keywords: ERJS08F3300V
Part No:
ERJ-S08F3300V
EAR99
5000
Resistance Value:
330 Ohm
Power Rating:
0.25 (1/4) W
Tolerance:
1 %
Case Size:
1206
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 155 °C