3296X-1-203LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
3296X-1-203LF
Bourns
Trimmer Potentiometer - 20K Ohm - 0.5W(1/2W) - 25(Elec)Turn - 11.05 X 4.83 X 10.03mm - Pin - Through Hole. ...
RoHS Compliant
DESCRIPTION
Search Keywords: 3296X1203LF
Part No:
3296X-1-203LF
COO:
TW
Resistance Value:
20 KOhm
Tolerance:
10 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Dimension:
11.05 x 4.83 x 10.03 mm
Operating Temperature:
-55 to 125 °C