ERJ-S08J154V by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ERJ-S08J154V
Panasonic
Res Thick Film 1206 150K Ohm 5% 0.25W(1/4W) A±200ppm/A°C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
DESCRIPTION
Search Keywords: ERJS08J154V
Part No:
ERJ-S08J154V
EAR99
5000
Resistance Value:
150 KOhm
Power Rating:
0.25 (1/4) W
Tolerance:
5 %
Case Size:
1206
Temperature Coefficient:
±200 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 155 °C