EXB-A10P472J by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
EXB-A10P472J
Panasonic
Res Thick Film NET 4.7K Ohm 5% ±200ppm/°C BUS 10-Pin 2512 Concave SMD Automotive T/R
RoHS Compliant
Reel Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: EXBA10P472J
Supplier:
Panasonic
Part No:
EXB-A10P472J
COO:
JP
ECCN:
EAR99
4000
Package Type:
Reel
Case Size:
2512
Circuit Designator:
BUS
Number of Resistors:
8
Number of Terminals:
10
Power Rating:
N/A
Power Rating per Resistor:
0.063 (1/16) W
Resistance Value:
4.7 KOhm
Tolerance:
5 %
Temperature Coefficient:
±200 ppm/°C
Termination Style:
Concave
IN STOCK: 774
Ships today, if you order in
Buy all 774 in-stock or the regular minimum order quantity of 1000