ERJ-S1TJ510U by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ERJ-S1TJ510U
Panasonic
Res Thick Film 2512 51 Ohm 5% 1W A±200ppm/A°C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
DESCRIPTION
Search Keywords: ERJS1TJ510U
Part No:
ERJ-S1TJ510U
EAR99
4000
Resistance Value:
51 Ohm
Power Rating:
1 W
Tolerance:
5 %
Case Size:
2512
Temperature Coefficient:
±200 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 155 °C